Spotkanie pn. "Bezpieczny Senior"

18.08.2023

W naszej placówce w dniu 17 sierpnia br. odbyło się spotkanie profilaktyczne poprowadzone przez  funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Bochni oraz Starostę Bocheńskie Adama Kortę. Prowadzona akcja pn. „Bezpieczny senior” dotyczy zagrożeń ze strony oszustów, na które seniorzy są szczególnie narażone. Najważniejszym celem akcji stało się zwrócenie uwagi tych osób na ten proceder oraz wskazanie im praktycznych porad, które mają pomóc w reagowaniu i obronie podczas próby oszustwa metodami „na policjanta’” czy „na wnuczka”. Na koniec spotkania wszyscy podopieczni otrzymali ulotki   informacyjne z akcji „Bezpieczny senior”.